Zest Protokolü ekibi 3,5 milyon dolar aldı

 

Bitcoin borç verme protokolü Zest Protokolü, 3,5 milyon dolarlık yatırım çekti Proje geliştiricilerine göre, platformları, amiral gemisi dijital para Bitcoin (BTC) sahiplerinin varlıklarını ağa yerleştirmelerine ve ek gelir elde etmelerine olanak sağlayacak şekilde tasarlandı. Bitcoin ekosistemindeki merkezi olmayan finans (DeFi) sektörünün gelişiminin, kripto para birimlerinin dünya çapında popülerleşmesinin anahtarı olduğuna inanıyorlar.

Tohum bağış toplama etkinliği milyarder yatırımcı Tim Draper tarafından yönetildi. Ayrıca Binance Labs, Flow Traders, Trust Machines gibi büyük girişim organizasyonları ve diğer tanınmış sektör katılımcıları da etkinlikte yer aldı. Zest protokolü, kullanıcılara dünyanın en büyük blockchain ağında merkezi olmayan krediler sağlamak için Katman 2 Bitcoin yığınları ve sBTC tahvil varlığını içeren Nakamoto yükseltmesini kullanıyor.

Kullanıcılar, Stacks ana ağındaki Zest protokolünü kullanarak BTC göndermek ve bakiyelerini finanse etmek için sBTC’ye güvenecek. Bundan sonra, borç verme veya gelir getiren diğer finansal faaliyetlere katılabilecekler” diye belirtti bu girişimin yaratıcıları.

Zest Protokolü kurucusu Tycho Onnasch, “Stacks gibi Bitcoin ölçeklendirme protokolleri, DeFi sektörünün gelişiminde kilit bir rol oynamaya hazırlanıyor” dedi. “Ethereum’dan farklı olarak Bitcoin ağında likidite havuzları gibi temel DeFi ilkellerini oluşturmak mümkün değil. Stacks sBTC güncellemesi, projenin en başından beri tasarlandığı merkezi olmayan finans sektörü için bir dönüm noktası olmalı.”

Drop Stab analitik hizmetine göre, risk sermayedarlarının yalnızca 6 Mayıs ile 12 Mayıs 2024 tarihleri arasında kripto para birimi girişimlerine 146 milyon dolardan fazla yatırım yaptığını hatırlatalım. Bunun için 34 tur finansman gerekiyordu.