Zürih Üniversitesi DAO ile akademik ortaklığını sonlandırıyor

 

Zürih Üniversitesi Blockchain Merkezi, Meta Pool DAO ile akademik ortaklığını sonlandırdı. Bu yeni akademik ittifakın bir parçası olarak, çeşitli Latin Amerika ülkelerinden öğrenciler Zürih Üniversitesi’ndeki Blockchain Merkezi’nde eğitim alabilecek.

Her iki kuruluş da tarih yazıyor çünkü bu, bir akademik kurumun merkezi olmayan özerk bir kuruluşla ilk kez ortaklık kurması. Girişim, önde gelen uluslararası blockchain protokolleri ile Latin Amerika’dan gelen öğrenciler arasında bilgi alışverişini sağlayacak. Ortaklık, DAO’nun temel ilkeleri olan şeffaflık, katılım ve sosyal sorumluluğu yansıtıyor; bunlar Meta Pool’a en başından beri eşlik eden sütunlardır.

Latin Amerika’da kurulan Meta Pool, NEAR Protokolü ve Aurora (EVM) üzerindeki ilk likidite staking çözümü ve Ethereum, İnternet Bilgisayar Protokolü, Solana ve Q Blockchain’i destekleyen çoklu blok zinciri platformudur. Kilitlenen toplam değer yaklaşık 21,95 milyon delege edilen NEAR tokenidir (153,5 milyon dolar). Dragonfly, A&T Capital, Lyrik Ventures, IOSG Ventures, Aquarius Capital, Big Brain Holdings, DARMA Capital, Curiosity Capital, Sky Vision Capital, D1 Ventures ve angels gibi önde gelen kripto fonları tarafından desteklenmektedir.

Meta Pool DAO kurucu ortağı Claudio Cossio, “Sınır pazarlarında blockchain’in büyük çapta benimseneceğine ve Zürih Üniversitesi’nin yaz okulu programı aracılığıyla akademisyenleri güçlendirmenin heyecan verici bir program aracılığıyla bölgemize eğitim getirmenin en iyi yolu olduğuna inanıyoruz” dedi.

Şeffaflık önemlidir ve bu, operasyonlar, finans ve yönetim hakkında açık iletişim ve her adımı toplulukla paylaşma yoluyla sağlanır. Katılım ve yetkilendirme, toplumun karar alma süreçlerine katılımını teşvik etmenin ve kuruluşun başarısında herkesin söz sahibi olmasını ve söz sahibi olmasını sağlamanın anahtarıdır.

Zürih Üniversitesi Girişimleri

Zürih Üniversitesi Blockchain Merkezi, blockchain teknolojisi alanında disiplinlerarası araştırma ve eğitime odaklanan lider bir akademik girişimdir. Merkez, kuruluşundan bu yana akademi, endüstri ve politika yapıcılar arasında önemli bir bağlantı oluşturarak dağıtılmış güven sistemlerinin derinlemesine anlaşılmasını teşvik ediyor.

Merkez daha önce öğrencilerin kendilerini blockchain dünyasına kaptırmaları ve bu alandaki uzmanlardan öğrenmeleri için bir fırsat olan “Yaz Blok Zinciri Uygulaması” gibi girişimlerde bulunmuştu.

Ayrıca, özellikle kripto endüstrisi liderleri için tasarlanmış ve hukuk, bilgisayar bilimi, ekonomi ve finans gibi akademik disiplinlerde dünyaca ünlü profesörler tarafından öğretilen yüksek kaliteli eğitim sunan bir girişim olan Blockchain’de İleri Araştırmalar Sertifikasını (CAS) başlattı. Bu yeni teknolojinin gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak için disiplinlerarası bir yaklaşım gereklidir.